Kurv pao

Něco rychlého a levného???

Po dlouhé době jsem dostala kluky na hlídání, a ačkoliv neskutečně vyrostli, ještě pořád jsou to ti stejní střelci bez skrupulí. Stále pro ně není žádným problémem, zatímco se jenom otočím, pečlivě přestavět celý pokoj, hrdinně se tlouci v prsa a následně se smíchy plazit po zemi, když valím oči na totálně cizí obývák, který byl ještě před malou chvilkou můj.Zkrátka jejich návštěvu charakterizují nejlépe tři slova: Furt ve střehu!
Bořkovi jsem nařídila, ať je na chvilku zabaví a došla do kuchyně obhlédnout zásoby, abych se vzápětí vrátila a našla Bořana hlavou dolů, snášejíc tuto polohu s úsměvem za vytrvalého bušení pěstičkama od kluků. Hned poté, co jsem zahnala myšlenku na tři nesvéprávné caparty v domě, jsem se zeptala, copak že by si to dali dobrého k obědu.

Kluci mrkli po sobě, pak koukli na Bořka, rozřechtali se a dvojhlasně křičeli:

„Kurv pao! Kurv pao!“

Po návalu vzpěněné krve do hlavy jsem se snažila vydýchat a uklidnit se. Není přeci možné, aby mě šestiletí rošťáci posílali s takovou pryč. Vážnost situace pochopil i Bořek a ihned se narovnal, aby pokrčil rameny a ujistil mě, že on je nic neučil a tohle slovo ani prý nezná, jen ví, že je moc moc ošklivé.
Líbezníček jeden ulhanej!

Zeptala jsem se tedy ještě jednou kluků a při shodné odpovědi začala vyzvídat, cože to to kurvy pao je…

Teď už smažím buráky, krájím kuře a připravuji rýži.
Ty vnímavější z Vás, respektive tetičky, už vědí, že kurv pao, je přeci kung pao, no ne?

Příspěvek byl publikován v rubrice BoBo postřehy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.