Když blbost kvete

Zkuste říci letitému kuřákovi, ať přestane kouřit, to je jako kdybyste blbému řekli, ať je chytrý . . .

Leckde stále ještě oblíbené a něžné postesknutí, kdyby blbost nadnášela, tak ty se vznášíš, nebo více variabilní, kdyby blbost kvetla, tak máš hlavu jako rododendron popřípadě makovici a mnohá jiná vtipná dokončení, jsou stále slyšet kolem nás v hojné míře, neboť jak známo, aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel a těch blbců je stále více než dost…

Stále proto kolem sebe můžeme vidět kázat o morálce ty, kteří například opustili svou ženu, podporujíc je v době, kdy se stoupalo nahoru, aby se po vzestupu rozhlédli a odskotačili jako rozverní mladíčci za mladší. Tyto světské drobnosti jsou ale z neposkvrněných výšin, v kterých se vznáší a z kterých k nám promlouvají zanedbatelné.
Není prostě třeba prokazatelně a logicky vysvětlovat úplně vše . . .

Další zasvěcení se nebojí květnatě nazývat věci pravými jmény, protože dobře vědí, že oni mají pravdu. Mají zkrátka ten pravý recept na život, kde vše správné kvete. Své výplody pak vtloukají do hlavy všem kolem sebe a je-li zapotřebí překonat alergický odpor, nebojí se sáhnout k VELKÝM slovům! A pokud přeci jenom získají z tetelení svých okvětních lístků dojem, o existenci činnosti, kterou nedokáží rozumně vysvětlit a neznají ji, potom veřejně a až do totálního zemdlení žádají ve vší slušnosti o její vypnutí.
V jejich světě zkrátka nemá místo nic, co se jim nehodí…

A proto pánové, kouřit už jste přestali, pokuste se tedy i o to druhé 🙂

____
Podobnost osob je samozřejmě čistě náhodná.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice BoBo postřehy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.