Jste tu poprvé?

Základní informace, které Vám objasní pozadí příběhů Boženky a Bořka.
( 18.11.2006)

Dobrý den Vážení čtenáři,
vítáme Vás na stránkách nazvané Tichá Domácnost. Následujících pár řádků by Vám mělo přiblížit, co se zde můžete dočíst, co zde můžete najít a snad Vám i osvětlíme podivnost některých článků, ale hezky pěkně všechno popořádku…

Jak už to tak bývá vše má svou historii a tak i tyto stránky, ač ve světě veřejného internetu relativně mladé, prošly svým, skoro již dvouletým vývojem.

Tichá Domácnost jsou totiž původně noviny z jedné online strategické hry nazvané Damokles, kde byly založeny a jejich počátek se datuje do pozdních jarních dní roku 2005.

Noviny Tichá Domácnost a později i internetový deník – blog stejného jména vznikl díky dvěma hravým lidem, kteří cítili potřebu komentovat dění ve virtuálním světě a nejen tam.

Postupem času pak v těchto novinách vykrystalizovaly i dvě smyšlené postavy – Boženka a Bořek – které odrážely pocity, prožitky, postřehy a příběhy, ať již skutečné, nebo jen zakládající se na skutečnosti, či zcela smyšlené doprovázejíc nás tak naším společným životem, se kterým se, často oproti nám, dokážou vypořádat vždy s humorem a nadhledem.

V rubrikách o Božence a Bořkovi (zkráceně BoBo) tak naleznete dva roky jejich virtuálního soužití plné radostí, ale i starostí a zkrátka všeho, co jim život přinesl do cesty, včetně střetů s jejich všetečnými rodiči…

Děkujeme Vám za pozornost, které si v uspěchaném světě internetu vážíme dvojnásob a přejeme Vám hezký zbytek nejen tohoto dne!

Po osmi letech  přesněji 27.12.2014 a po velké, bezmála čtyřleté pauze jsem Tichou Domácnost vyhrabal z popela a to z jednoho jediného důvodu: Chybí mi psaní!

Za každého čtenáře budu rád, ale píšu především sám pro sebe, protože některé chvíle si raději pamatuji trochu jinak, než se skutečně staly a časem, zvláště, když o tom píši, té nové verzi nakonec i uvěřím.