Až se zima zeptá

….copak jsi dělal Bořku v létě?

Odpovědi budou jistě zajímavé.
Několik dní parného léta strávil vynášením dříví z kůlny ven,aby se polínka pěkně proslunily a nadýchaly čerstvého vzduchu,aby je následně opět rovnal zpět.
Celou léto ho neúnavně tahala sekačka po zahradě při údržbě travníku. Bořek na oplátku zase neúnavně tahal štětku, když natíral střechu.
Bez poznámek zaléval květinky,schovával je před děštem,krupobitím a zase vynášel ven.Někdy dokonce jen tak,aby nevyšel ze cviku.Když se mu podařilo ráno vstát chodil i pravidělně a včas do práce,pilně studoval,se sestřičkou ještě podnikal.
Jednoho kamaráda oženil,s druhým rodil dceru,se třetím přestěhoval psí boudu.S Pepou dokonce celé léto pravidelně a poctivě popíjel.
Každou středu hrál volejbal, což byla zástěrka,protože po hodině hraní doléval 6.hodin spálené kalorie.

Několikrát,asi dvakrát,uklidil v garáži.Párkrát asistoval u dopravních nehod,ale sám nezpůsobil naštěstí žádnou.
Dobrovolně po celý sklonek léta sbíral a poctivě shromažďoval přezrálé plody vybraných druhů ovoce za účelem vypálení slivovice.

Málem bych zapoměla.
Po celou tu dobu Bořek statečně snášel a nesl moje poznámky,hudlání a věčnou nespokojenost.Moje brzké a neúnavné buzení po prohýřených nocích.Mé neustálé připomínky na jeho osobu,vykonanou práci,úsilí a snahu.
Bořku,jestli bude paní zima aspoň trošičku inteligentní (doufám) ujišťuji Tě,že s tím výčtem prací u ní asi taky moc nepochodíš.
Přece jen je to taky ženská.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Bořkovi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.