Aktivní blbec

Čas od času zaběhnu do hospody, co mám od baráku jen kousek a dám si jedno až moc moc piv dle chuti a vždy se pobavím a to i když jdu sám…
Hospodu provozuje totiž rodilý Nigeriec a ten je ukecanější než jakýkoliv papoušek starého námořníka, kterého jsem kdy slyšel. Benson se protlouká životem už přes sedmero zemí a v každém státě, kde se na chvíli usadil se naučil jejich řeč – prý najdi si babu, ta Tě naučí!
A já mu věřím, Boženka mi taky učí hanácky, jenže já nejsem na jazyky nadaný tak jako on a tak to bude pravděpodobně celoživotní vyučování.
Tuhle mi Ben pověděl, že Česko je krásná země a že se tu usadí, prý tu máme největší pohodu ze všech států, kde byl a já jsem rád – je to technického směru vystudovaný inženýr, co se ještě po těch sedmi letech pobytu zde stále diví dětem, které nejdou studovat dál na vysokou školu, přestože ji mají zadramo, protože se jim zkrátka nechce a jejich cílem je pobírání podpory v nezaměstnanosti a požívání bezplatného zdravotnictví.
Ben posílá domů rodičům a sourozencům, kteří zůstali v Nigerii nemalé peníze a tak i když provozuje hospodu hledá si stále ještě druhé, či třetí zaměstnání a právě jedno z těch druhých, či třetích zaměstnání zapříčinilo jeho rozhodnutí o trvalém usazení v Česku.

Když mi to Ben vyprávěl poprvé ještě se trochu podivoval, teď již však tuto historku vypráví jako jednu z nejvtipnějších jeho života a řádně se u toho směje jak to umí opravdu jen černoši.

Benson byl zaměstnaný v továrně na výrobu autosedaček a měl primitivní a monotonní práci u pásu. Byl zvyklý pracovat a tak nasadil hned první den své nejvyšší tempo a um, aby se převedl v nejlepší světlě – vynechal svačinu, je zvyklý jíst jednou denně – vynechal kouřovou, kouřit si nemůže dovolit – a pracoval a pracoval až si ho na konci směny šéf zavolal a stroze mu oznámil, že zítra už chodit nemusí.
„Lidi si na Tebe stěžujou! Moc pracuješ a jim to bere chuť do práce. Jseš jak robot a taky, že jo – to co Ty za den tu ostatní podělají za týden.
Něco Ti řeknu… Jinde už nebuď takový aktivní blbec!!!“

Benson je pevně rozhodnutý, v Česku zůstane natrvalo!

Příspěvek byl publikován v rubrice BoBo postřehy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.